Rafał skieresz

Rafał Skieresz

Karate/Siłownia/Kalistenika

o mnie

Odkąd pamiętam od zawsze fascynował mnie sport. Początkowo była to piłka nożna, która w późniejszym czasie przerodziła się w treningi na siłowni, kalisteniki. Pierwsze poważniejsze treningi na siłowni zacząłem w wieku 18 lat. Była to domowa siłownia u sąsiada. Ważyłem wtedy zaledwie 63 kg przy wzroście 184cm. Od tego momentu zaczęła się moja pasja, przygoda ze sportami siłowymi.

W wieku 23 lat przeszedłem na kalistenike, gdzie pierwsze treningi odbywały się w pomieszczeniu gospodarczym. Wspólnie z moimi najbliższymi kolegami rozpoczęliśmy rozwój własnego ciała. Z pomieszczenia, które miało zaledwie 10m2 rozwinęliśmy powierzchnię do 80m2. Treningi wykonywane były w temperaturach zewnętrznych (+30 lato, -15 zima) – pogoda nigdy nie miała znaczenia. Sprzęty, które służyły nam do treningu z czasem były rozwijane tak, aby móc się doskonalić pod każdym kątem. Większość sprzętu była stworzona przez nas. Chęci, zaangażowanie oraz liczne pomysły sprawiły, że nasza „sala” treningowa stała się miejscem w którym można było rozwijać się w każdej płaszczyźnie: siłownia, kalistenika, sporty walki.

Gdy osiągnąłem wiek 25 lat mieliśmy już grupę 8 ćwiczących osób (pomimo tego, iż pochodzę z miejscowości liczącej ok. 300 osób). W tym czasie podjąłem decyzję, aby zacząć uczęszczać na sporty walki  (karate kyokushin, ju jitsu). Od kilku lat oglądałem sporty walki w telewizji takie jak:  boks, mma. Ponadto jestem fanatykiem filmów związanych ze sportami walki. Postanowiłem, że wybiorę szkołę w którym będę rozwijał się w parterze jak i w stójce. Tym wyborem okazał się być Bydgoski Klub Sztuk Walki w którym jestem do dnia dzisiejszego. Początkowo pragnąłem rozwijać się w ju jitsu jednak po czasie zafascynowała mnie struktura karate kyokushin.

Aktualnie jestem w wieku 28 lat, w każdym dniu staram się być aktywny. Obecnie mam 95kg, porównując do początku moich treningów jest to wzrost 32 kg. Oprócz sportów siłowych, sztuk walki gram amatorsko w tenisa ziemnego. Treningi są dla mnie jednym z najważniejszych czynników w życiu. Jestem zwolennikiem treningów „starej szkoły”.  Gdy trenuje jestem tu i teraz, a wszystkie problemy zostawione są poza „salą”. Jeżeli kiedykolwiek przestanę ćwiczyć to znaczy, że umarłem…

„Inni ludzie nie muszą po mnie wiele oczekiwać… ale ja mam wysokie oczekiwania w stosunku do siebie.”

umiejętności

Posiadam kurs trenera personalnego, 3 kyu karate kyokushin oraz certyfikat ukończenia kursu treningów na siłowni.

Moje osiągnięcia
Karate 70%
Siłownia 100%
Kalistenika 100%

kontakt